Utdrag fra CLARAS BOK
Innholdsfortegnelse:
​
Forord 8
Claras beretning 11
Barndommen med Jesus 12
Jesus drar 25
Livet etter 29
Min egen reise 34
Alexandria 39
Tiden i tempelet 44
Livet med Emmanuel 59
PaÌŠ egenhaÌŠnd, eller ikke 62
Nok en reise 68
Komplottet 72
Tiden etter 77
Den nye tiden med mor 80
Forandringens tid 85
Reisens slutt 98
Beretningen til Jesus 101
Innledning 102
Barndom 105
Reisen til India 108
Relasjonen med Emmanuel 111
Mitt virke 116
Nye møter med Clara
129 Min vandring med staven
134 Komplottet og tiden etter
138 Prosjektet fortsetter 148
​
​
​
Forord
To tusen aÌŠr siden livet til Jesus og Clara fant sted. To tusen aÌŠr uten at verden har kjent til vesentlige nyanser og sider ved disse livene. Hvorfor er dette ikke kommet frem før? Har ikke verden vært rede til aÌŠ høre paÌŠ en annen sannhet før naÌŠ? Og, er den det naÌŠ?
​
Beretningene om denne tiden er gitt oss baÌŠde fra Clara, halvsøsteren til Jesus, og Jesus, kanalisert henholdsvis av Liv A. Jæger og Anne Gjeitanger, og de er sammenfallende. Referanser som underbygger deler av dette er ogsaÌŠ gitt i den tidligere kanaliserte bokserien til Anne Gjeitanger – Pistis Maria. Serien bestaÌŠr av fire bøker, og det er særlig i bok 2 og 3 du kan finne informasjon som vil bidra ytterligere til aÌŠ komplettere bildet som gis her.
​
Denne boken gir oss viktige bidrag til den historien som er blitt fortalt videre i bibeltekster og historiebøker. Biter som tidligere har manglet, og som har bidratt til en forsinkelse av menneskehetens mulige oppvaÌŠkning. At komplottet rundt Jesu død har en side til, at ettermælet til flere av disiplene ikke er like vakkert etter at vi faÌŠr tilgang til denne informasjonen, og at Emmanuel, som var deres felles venn, er den damanhurianske Falco Tarassaco1 i en tidligere inkarnasjon, og at prosjektet de arbeidet sammen for paÌŠ den tiden, fremdeles er like reelt. Menneskehetens oppvaÌŠkning til forstaÌŠelse av at vi er mer enn mennesker hvis vi tar i bruk vaÌŠre guddommelige egenskaper, lever i kjærlighet og lys, og forstaÌŠr at vi kan skape himmel paÌŠ jord hvis vi faÌŠr til dette, og at det faktisk ogsaÌŠ er universets plan, paÌŠ et høyere nivaÌŠ.
​
1 Grunnlegger av det økospirituelle samfunnet Damanhur, beliggende i Piemonte- regionen, ved foten av de italienske alpene.
Historien til Clara er sterkt preget av det livet enslige kvinner, baÌŠde unge og gamle, utsettes for paÌŠ den tiden. Men har historien endret seg saÌŠ veldig? Vi gjenkjenner fremdeles urett mot kvinner i en mannsdominert verden, mennesker som utgir seg for noe annet enn det de i virkeligheten er, og vaÌŠr egen streben etter aÌŠ oppfatte oss selv som guddommelige.
​
La deg synke ned i en følelsesladet og spennende beretning fra Clara, etterfulgt av kommentarer fra Jesus med nye opplysninger om hans erfaring fra tiden han virket i for to tusen aÌŠr siden. Og hans oppfordring til aÌŠ søke innover for aÌŠ finne sannheten om menneskeheten i eget hjerte. Den ligger der hos alle, men ofte skjult av mange lag med illusjoner etter levde liv og traumatiserende erfaringer.
God bok, ønskes dere alle.
Fredrikstad, september 2020
Liv Aker Hjortaas
Redaktør for Solens Forlag AS